Cestovní kancelář VOMA Třebíč

Zájezdy Dovolená CK VOMA Třebíč

Cestovní kancelář pro Evropu, poznávací a pobytové zájezdy

Zájezd (dovolená) Norsko - vodopády a ledovce Norska - LETECKY!

Země:Norsko
Lokalita:Norsko
Typ zájezdu:Poznávací zájezdy
Typ dopravy:Letecky
Délka zájezdu:9 dnů
Stravování:dle popisu
Odlet:Praha
Cena od:26 200
 
možné termíny

Popis zájezdu

Popis:

Vydejte se na náš nejprodávanější poznávací zájezd do Norska s turistikou, jehož název napovídá, že v programu uvidíte nejvíce přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenerie – fjordy. Dny s několikahodinovými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny. V roce 2020 se též krátce rozhlédneme po hlavním městě Norska – Oslu.

Služby za poplatek:
Cena zahrnuje:

letecká doprava, mezistátní a vnitrostátní trajekty, ubytování 7x v chatkách KEMP a x 1v hostelu (vše 4lůžkové pokoje bez příslušenství, povlečení vlastní), 1x oběd ve Švédsku a 7x českou polopenzi (od 3. dne večer do 10. dne ráno), průvodce, cestovní pojištění UNIQA K6S a pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:
  • CENA NEOBSAHUJE: vstupné 200 – 600 (při plavbě po Geirangerfjordu).
  • PŘÍPLATKY: lůžko na trajektu ve 4lůžkové kajutě: 700 Kč/os./jeden směr, nebo ve 2lůžkové kajutě: 1 250 Kč/os./jeden směr.
Popis ubytování a programu zájezdu:

•1.den: Odlet z Prahy do Osla.

•2.den: Po vylodění ve švédském přístavu následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku Fjällbacka a na pozdní oběd. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu Oslofjorden. V podvečer možnost prohlídky Frognerova parku se sochami Gustava Vigelanda. Odjezd na ubytování. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra Osla - světlo je v létě dlouho.

•3.den: Oslo - prohlídka muzea polární lodě Fram. Po průjezdu druhým nejdelším norským údolím Hallingdalen (délka cca 200 km) se za horským městečkem Geilo dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině Hardangervidda (cca 10 000 km²). První lehčí túru uskutečníme v oblasti vodopádů Vøringfossen, které padají do hluboké soutěsky. Poté sjedeme ke fjordu Hardangefjord, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Ubytování v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem Tvindefossen. Po večeři se můžeme ještě dojít podívat na kemp z výšky, z hrany vodopádu.

•4.den: Při průjezdu přes pohoří Vikafjellet se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord Sognefjorden. Z malebné vesničky Balestrand se vydáme na několik hodinovou túru vzhůru směrem k vrcholu Raudmelen (972 m n. m.). Čím výš vystoupáme, tím budou výhledy na fjord pod námi atraktivnější. Navečer přejedeme na ubytování v kempu Høv uprostřed idylické přírodní scenerie.

•5.den: Tento den je volným dnem v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou Fossestien („Stezka vodopádů'') kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.

•6.den: Oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku Jostedalsbreen. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. V oblasti též podnikneme několikahodinovou túru. Na další noci se pak ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet. Pozn.: Program 6. až 8. dne uspořádá průvodce, mj. podle počasí, výkonnosti skupiny apod.

•7.den: Vyšlápneme si údolím Erdalen, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu Erdalsbreen.

•8.den: Dnešek strávíme v oblasti nejznámějšího norského fjordu Geiran - gerfjord. Za dobrého počasí nejprve vyjedeme dramatickými serpentinami od horského jezera Djupvatnet až na vyhlídkovou plošinu na hoře Dalsnibba ve výšce 1 500 m n. m. (výjezd je zpoplatněn jako vstupné). Dále budeme mít dostatek času na výšlap, při kterém se dostaneme nad fjord tak vysoko, abychom si výhledy na něj mohli v klidu užít - fjord je na seznamu památek UNESCO. Nakonec se mohou zájemci vydat na vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu (cena od 360 NOK, bude upřesněno před zájezdem), při které uvidí známé vodopády Sedm sester. Poté návrat zpět do kempu u Strynu.

•9.den: Krásnou krajinou s jezery a divokou řekou Otta dojedeme ke vstupní bráně do národního parku Reinheimen. Zde uskutečníme 2-3 hodinový výšlap stezkou Diktarstien za výhledy na hřmící vodopády a dále ke kameni zaklesnutému nad řekou (Steinbrua). Po zastávce s posledními nákupy suvenýrů v turistickém středisku Lom (nachází se zde i sloupový kostel „stavkirke'') se vydáme na cestu na ubytování. Návrat do Prahy.

Poznámka:

Program autobusovou dopravou se nebude realizovat.

! Přesný program leteckého zájezdu získáte jedině v CK nebo Vám jej zašleme!

Nabídka zájezdů Norsko - vodopády a ledovce Norska - LETECKY!

 

Termín dní Cena
OdjezdNávrat
02.08.2021 (Po) 10.08.2021 (Út) LM 9 26700 Kč.
26 200 Kč/os
objednat


Fotogalerie

Norsko - vodopády a ledovce Norska - LETECKY! Norsko - vodopády a ledovce Norska - LETECKY! Norsko - vodopády a ledovce Norska - LETECKY!

Zobrazit více fotografií? Pokračujte zde.INFOLINKA

568 821 115

FOTOGALERIE

VYHLEDAT ZÁJEZD

Typ:
Lokalita:
Zájezd:
Odlet:Kalendář odletu na dovolenou
Délka:
Doprava:
Strava:

Zaslat poptávku - dovolená

ZEMĚ

Kurzy měn
EMUEUR26
USAUSD21,48

Cestovní kancelář VOMA, s.r.o. - netkatalog.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - netkatalog.cz