Cestovní kancelář VOMA Třebíč

Zájezdy Dovolená CK VOMA Třebíč

Cestovní kancelář pro Evropu, poznávací a pobytové zájezdy

Zájezd (dovolená) Polsko

Země:Polsko
Lokalita:Polsko
Typ zájezdu:Poutní zájezdy
Typ dopravy:Autobusem
Délka zájezdu:8 dnů
Stravování:polopenze
Cena od:9 850
 
možné termíny

Popis zájezdu

Popis:

Osvětim - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Krakow - Czestochowa - Licheň - Hnězdno - Gdaňsk - Malborg

Poutní cesta pro poutníky z Ivančic a okolí s duchovním doprovodem P. Miroslava Kazíka.

 

Cena zahrnuje:
  • autobusovou dopravu,
  • 6x nocleh ve velice pěkných zařízeních ve dvou nebo třílůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím,
  • 6x snídani,
  • 6x večeři,
  • vstupenku do KT Osvětim včetně průvodce,
  • průvodcovský a kněžský doprovod,
  • komplexní pojištění.
Popis ubytování a programu zájezdu:

Program poutní cesty:

1. den: V brzkých ranních hodinách ( cca 3.00 hod.) odjezd z Ivančic a poté z Brna. Dopoledne příjezd do Osvětimi – prohlídka koncentračního tábora s místním průvodcem – vstupné je již v ceně. Zastavíme se i v cele smrti, kde zemřel sv. Maxmilián Kolbe. Odpoledne navštívíme Wadowice - rodiště sv. Jana Pavla II. Prohlídka místního kostela s relikvií sv. Jana Pavla II. Exteriér rodného domu. V podvečer návštěva poutního místa – kláštera Kalvaria Zebrzydowska ( UNESCO) nazývaného polským Jeruzalémem, kde bude sloužena mše svatá. Velmi pěkné ubytování v prostorách kláštera na dvě noci. Večeře.

2. den: Snídaně . Mše svatá. Lagiewniki ( Krakow) – Zde se zaměříme na klášter Kongregace sester Božího Milosrdenství, kde je v kapli uložena truhla s relikviemi sestry Faustyny Kowalské. Navštívíme nově vysvěcenou patrovou baziliku Božího Milosrdenství, která je stavbou ve tvaru Archy Noemovy z kamenů dovezených z Golgoty. Samotná bazilika pojme 15 000 poutníků. Poté přejdeme do Centra sv. Jana Pavla II., které vnímáme ne jako pomník, ale jako skutečné místo pro setkání se sv. Janem Pavlem II. – „ Nebojte se“ ... Samotné centrum se skládá z muzea a kostela, který je vyzdoben mozaikami I. Rupnika - stejného umělce, který se podílel na výzdobě baziliky v San Giovanni Rotondo. Nový kostel byl vysvěcen v roce 2013 a přední místo v něm zaujímají ostatky sv. Jana Pavla II. Na závěr v případě časových možností navštívíme krakowskou katedrálu a hrad na vrchu Wawel v Krakowě. Večeře.

3. den: Snídaně a po ní cesta do hlavního poutního místa Polska Czestochowa – mše svatá a také prohlídka tohoto poutního areálu včetně večerního poutního programu ve spojitosti se zakrýváním obrazu Madony. Ubytování v hotelu Wenecki v centru Czestochowé. Večeře.

4. den: Snídaně a po ní cesta do dalšího poutního místa, kterým je Starý Licheň - poutní středisko se dvěma chrámy. Ve starším neogotickém kostele sv. Doroty se nachází obraz Matky Boží Lichenské z 18.stol., nedaleko je postavena kamenná Golgota s křížovou cestou. Druhá svatyně je nově postaveným největším chrámem v Polsku a zároveň vrcholné dílo soudobé architektury. Mše svatá a večerní duchovní program v tomto místě, které se nachází v krásném parkovém areálu. Nocleh v poutním hotelu Arka, který se nachází přímo v poutním areálu. Večeře.

5. den: Snídaně. Návštěva Gniezdno (Hnězdno) – katedrála Nanebevzetí P. Marie s náhrobkem sv. Vojtěcha. Mše svatá. Přejezd do Gdaňska do hotelu Gniecki na dvě noci. Hotel se nachází cca 6 km od centra města. Večeře.

6. den: Snídaně. Celodenní návštěva Gdaňska - města, které leží na břehu Baltského moře. V jeho blízkosti byl umučen sv. Vojtěch při zvěstování křesťanské víry pruskému národu. Mezi nejvýznamnější památky města patří bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Čas a místo mše sv. zatím nestanoveno. Nezapomeneme vytvořit dostatečný časový prostor spojený s Baltickým mořem. Večeře a nocleh na stejném místě.

7. den: Snídaně. V rámci cesty domů navštívíme město Malborg s dominantou města, kterou je stejnojmenný křižácký hrad – obranná tvrz z červených cihel v gotickém stylu ( UNESCO). Čas a místo mše sv. zatím nestanoveno. Cesta domů.

8. den: Příjezd do nástupních míst v brzkých ranních hodinách.

Nabídka zájezdů Polsko

 

Termín dní Cena
OdjezdNávrat
17.08.2020 (Po) 24.08.2020 (Po) FM 8 9 850 Kč/os objednat


Fotogalerie

Polsko

Zobrazit více fotografií? Pokračujte zde.INFOLINKA

568 821 115

FOTOGALERIE

VYHLEDAT ZÁJEZD

Typ:
Lokalita:
Zájezd:
Odlet:Kalendář odletu na dovolenou
Délka:
Doprava:
Strava:

Zaslat poptávku - dovolená

ZEMĚ

Kurzy měn
EMUEUR27,22
USAUSD23,67

Cestovní kancelář VOMA, s.r.o. - netkatalog.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - netkatalog.cz