Cestovní kancelář VOMA Třebíč

Zájezdy Dovolená CK VOMA Třebíč

Cestovní kancelář pro Evropu, poznávací a pobytové zájezdy

Zájezd (dovolená) Polský národní park Bieščady

Země:Polsko
Lokalita:Polsko
Typ zájezdu:Speciální nabídka zájezdů mimo katalog
Typ dopravy:Autobusem
Délka zájezdu:8 dnů
Stravování:polopenze
Cena od:10 490
 
možné termíny

Popis zájezdu

Cena zahrnuje:
  • autobusovou dopravu,
  • 7x ubytování,
  • 7x polopenze,
  • průvodce zájezdu pan Mitas,
  • komplexní pojištění.
Popis ubytování a programu zájezdu:

Turistický zájezd skupiny E.On v podobném stylu jako byl v minulosti Slovenský ráj a obdobné zájezdy.

Polské Bieščady jsou nejvýchodnější částí Polska, která leží u samotných hranic dnešní Ukrajiny. Horské louky Bieščad jsou nejzápadnější z Karpatských polonin a přesto, že zdejší vrcholy nepřesahují 1400 metrů, poskytují nádherné výhledy na hřebeny bývalé Podkarpatské Rusi a Slovenska. Kraj Lemků a Bojků, násilně vylidněný po válce, skrývá ve svých údolích zbytky opuštěných vesnic a starých hřbitovů.

1. den: Po ranním odjezdu z České republiky projedeme téměř celým Polskem, večerní příjezd do Bieszczad, ubytování v hotelu, večeře

2. den: Autobusem se přesuneme do vesnice Berehy Gorne, vystoupíme k jediné turistické útulně umístněné přímo na hřebeni. Po hřebeni nejzápadnější z Bieščadských polonin-polonině Wetlínské dojdeme až k vrcholu Smerek, ze kterého sestoupíme na okraj stejnojmenné vesnice k autobusu. Po většinu hřebenové části na nás čekají parádní výhledy na okolní hřebeny.

3. den: tento den vyrazíme na nejvýchodnější masiv polských Bieščad .Nejvyšší vrchol pohoří Tarnica je vyzdoben mohutným křížem. Při této oblíbené túře nebudeme nejspíše sami, ale větší počet návštěvníků nám bohatě vynahradí výhledy na hřebeny bývalé Podkarpatské Rusi.

4. den: od túr si odpočineme výletem k úzkokolejce do údolí říčky Solinka. Výletní vláček nás vyveze až na zalesněný hřeben, který tvoří slovenskou hranici. Po vyjížďce úzkokolejkou budeme pokračovat autobusem na území dříve obývané Lemky k jednomu z nejzachovalejších památných dřevěných kostelíků. Po přesunu autobusem ještě nahlédneme do Sanockého skanzenu a vrátíme se na ubytování.

5. den: Vypravíme se do lůna hor za další z místních zajímavostí - trojmezí Polska, Slovenska a Ukrajiny - na vrchol KREMENEC. Vystoupíme na oblý vrchol WIELKA RAWKA s výhledy na bieszczadské poloniny a do Podkarpatské Rusi. Po hranici se dostaneme k trojmezí, které je označeno speciálním „hraničníkem''. Pak sestoupíme k autobusu a vrátíme se zpět na ubytování.

6. den: turou na poloninu Carynská uzavřeme naše bieščadské putování. Byť je tato trasa kratší než ostatní, výhledy si rozhodně nezadá. Ve zbytku dne navštívíme další z místních dřevěných kostelů a najdeme chvíli i pro nákup místních sýrů.

7.den: Po snídani odjezd do České republiky. Cestou zastavíme na krátkou návštěvu centra města Sanok s památníkem dobrého vojáka Švejka, večerní návrat domů.

 

Poznámka:

Další náklady-na všech túrách se platí za vstup do np. 5* 8zlotých, vyjížďka úzkokolejkou vyjde na 25 zl/osoba, vstup do skanzenu 20 zl, vstup do kostelíků 2*3 zloté. (důchodci mají do np a do skanzenu slevu).

Nabídka zájezdů Polský národní park Bieščady

 

Termín dní Cena
OdjezdNávrat
18.09.2021 (So) 25.09.2021 (So) 8 10 490 Kč/os objednat


Fotogalerie

Polský národní park Bieščady

Zobrazit více fotografií? Pokračujte zde.INFOLINKA

568 821 115

FOTOGALERIE

VYHLEDAT ZÁJEZD

Typ:
Lokalita:
Zájezd:
Odlet:Kalendář odletu na dovolenou
Délka:
Doprava:
Strava:

Zaslat poptávku - dovolená

ZEMĚ

Kurzy měn
EMUEUR26
USAUSD21,17

Cestovní kancelář VOMA, s.r.o. - netkatalog.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - netkatalog.cz