Cestovní kancelář VOMA Třebíč

Zájezdy Dovolená CK VOMA Třebíč

Cestovní kancelář pro Evropu, poznávací a pobytové zájezdy

Zájezd (dovolená) POBALTÍ - Litva - Lotyšsko - Estonsko

Země:Estonsko (Estonsko),
Lotyšsko (Lotyšsko),
Litva (Litva)
Typ zájezdu:Poznávací zájezdy
Typ dopravy:Autobusem
Délka zájezdu:8 dnů
Stravování:snídaně
Cena od:11 190
 
možné termíny

Popis zájezdu

Popis:

KAUNAS - VILNIUS - RIGA - TALLINN - KURSKÁ KOSA

Právem je tato cesta nazvaná jako velký okruh, pouze s jedním nočním tranzitem, kte­rý vás určitě nadchne! Naše doporučení je jednoznačné!

Cena zahrnuje:

Dopravu autobusem, 6 x ubytování v hotelu se snídani, průvodce, pojištění úpadku CK.

Cena nezahrnuje:
  • pojištění léčebných výloh, podmínky získáte v CK. 

DOPORUČENÁ VÝMĚNA BEZ ZÁRUKY: 60 EUR.

Vše bude upřesněno v pokynech na cestu. Zájezd ve spolupráci.

Popis ubytování a programu zájezdu:

• 1. den: Odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách směr Katovice - Varšava. Odpoledne krátší prohlídka Varšavy - Starý Rynek, Barbakan, Krakovské před­městí... Ubytování. Nocleh.

• 2.den: Po snídani odjezd směr Litva, kolem poledne příjezd do Kaunasu. Bývalé hlavní město Litvy (420 tis. obyvatel), ležící na soutoku dvou největších litevských řek (Neris a Nemunas). Prohlídka památek města: mohutný hrad nad soutokem, nejranější gotická stavba v Litvě – chrám sv. Petra a Pavla, barokní radnice (nazývaná pro svou barvu a 53 m vysokou věž Bílá Labuť). Zastávka u klástera Pažaislio, který leží na břehu přehrady Kaunaské moře (klášter patří k nejhezčím církevním stavbám v severní Evropě, postaveným ve stylu italského baroka). Ubytování. Nocleh.

• 3.den: Po snídani odjezd do národního parku Trakai, jehož dominantou je hrad na ostrově uprostřed jezera Galvé (Hlava), kdysi sídlo litevských knížat. Poté přejezd do hlavního města Vilnius, toto město, jež svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, má asi 600 000 obyvatel a je chráněnou oblastí UNESCA. Nejvýznamnější památky: Gediminasův hrad, Katedrální náměstí, staré město s křivolakými uličkami a židovskou čtvrtí. Večer návrat na ubytování. Nocleh.

• 4. den: Po snídani odjezd k moři, do třetího největšího města Klaipédy, které je jediným přístavem v zemi. Návštěva N. P. Nerija neboli Kurská Kosa s unikátní přírodní scenérií, tvořenou až 50 m vysokými písečnými dunami. Na celé pobřeží je z moře vyplavováno tzv. baltské zlato – jantar. Nejpěknější kousky si můžeme prohlédnout v muzeu jantaru v Palanze. Navečer překročení litevsko-lotyšské hranice. Po cestě zastávka u Vrchu Křížů – nejposvátnějšího místa všech Litevců. Ubytování na území Lotyšska.

• 5. den: Po snídani odjezd do Tallinu – hlavního města Estonska, které je opravdovou perlou středověké architektury. Historické jádro je obehnáno vysokými hradbami, v nichž se dochovalo 26 obranných věží. Na kopci Toompea nad městem se nachází hrad odkud je krásný výhled na historické centrum a na přístav. Je možné též navštívit park Kadriorg se zámeckou residencí cara Petra I. Velikého nebo Skanzen vesnické architektury z celého Estonska Rocca El Mare. Ubytování. Nocleh.

• 6.den: Po snídani odjezd na jih do lotyšského národního parku Gauja. Jedná se o chráněné údolí řeky Gauja. Ve městě Sigulda se nachází zřícenina mohutného hradu Turaida. Lanovkou se dostaneme na druhou stranu řeky k dalšímu hradu. Ve vesnici Lígatne se nachází „SAFARI“ - výběhy původní zvířeny národního parku (lišky, vlci, zubři atd.) Prohlédneme si i Césis, jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst Lotyšska. Večer ubytování v oblasti Rigy.

• 7.den: Po snídani odjezd do hlavního města Lotyšska, prohlídka Rigy. Téměř miliónové město oslavilo v r. 2001 800 let od svého založení. Pro tuto příležitost byla rekonstruována řada památek v historickém jádru Rigy. Rížský dóm je největším chrámem v Pobaltí. Bývalý hrad livonských rytířů je dnes sídlem lotyšského prezidenta. Věž chrámu sv. Petra nabízí krásný výhled na celé město. Navečer návštěva krásného zámku Rundale (exteriér), jehož architekt B. F. Rastrelli proslul především stavbou Ermitáže v Petrohradě. Po prohlídce Rundale odjezd zpět do České republiky. Noční jízda autobusem se zdravotními zastávkami na motorestech.

• 8. den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Nabídka zájezdů POBALTÍ - Litva - Lotyšsko - Estonsko

 

Termín dní Cena
OdjezdNávrat
18.07.2021 (Ne) 25.07.2021 (Ne) LM 8 11690 Kč.
11 190 Kč/os
objednat


Fotogalerie

POBALTÍ - Litva - Lotyšsko - Estonsko POBALTÍ - Litva - Lotyšsko - Estonsko POBALTÍ - Litva - Lotyšsko - Estonsko POBALTÍ - Litva - Lotyšsko - Estonsko

Zobrazit více fotografií? Pokračujte zde.INFOLINKA

568 821 115

FOTOGALERIE

VYHLEDAT ZÁJEZD

Typ:
Lokalita:
Zájezd:
Odlet:Kalendář odletu na dovolenou
Délka:
Doprava:
Strava:

Zaslat poptávku - dovolená

ZEMĚ

Kurzy měn
EMUEUR26
USAUSD21,45

Cestovní kancelář VOMA, s.r.o. - netkatalog.czCestovní kanceláře, agentury a dovolená - netkatalog.cz